Web Tasarımı Nedir?

Web Tasarımı Nedir?

Web tasarımı kişi yada kurumları tanıtmak amacı ile internet tarayıcılarının (browser) görüntüleyebileceği biçimde, hazırlanmış özel tasarımlardır. Hazırlanan bu tasarımların, klasik grafik tasarım işinden farklı olarak tarayıcıların okuyabileceği HTML diline çevrilmesi gerekir. Bu işte uzman kişilere de web master veya web tasarımcısı nedir.

Web Tasarımın Önemi

Web tasarım günümüzde en yaygın kullanılan dijital pazarlama ağıdır. Doğru bir web sitesi ile internette bulunabilir olabilirsiniz. Buradaki asıl amaç müşteri potansiyelinizi düzgün bir şekilde arttırmaktır.Günümüzde sektörde çok büyük paya sahip olan web siteleri çoğu ülkede ki geçim kaynaklarından birisi olabiliyor.Gündelik hayatımızın bir parçası olan web siteleri bizler için önem teşkil etmekte.

Kaç Tane Web Sitesi Var?

En son 2015 yılında yapılan araştırmalarda dünyada toplam 1.468.322.172 sayısında web sitesi olduğu gözlemlendi.Ülkemizde ise 2015 verilerine göre toplam 35 milyon web sitesi bulunmakta.Bu rakamın sadece 8 milyonu aktif olarak hizmet veriyor.

Rukbi Dijital Medya Ajansı olarak sizlere web tasarım hizmeti vermekteyiz.Bize iletişim adresimizden ulaşarak teklif alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.