Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri

Erişimi kolay, kullanımı basit ve maliyeti bedavaya yakın olan sosyal medya araçları ile kullanıcıların birbirleri ile zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın her konuda bilgi, düşünce ve fikir alışverişinde bulunabilmeleri ve her geçen gün artan kullanıcı sayısı sosyal medyanın gücünü ve önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Bireyler kendilerine özgürlük tanıyan, kendi paylaşımlarını, fikirlerini, bilgi ve haberlerini istediği şekilde yaymasını sağlayan, farklı bireylerin paylaşımlarına özgürce yorumlamasına izin veren sosyal medya sitelerini tercih etmektedir.

Hepimiz düzenli olarak Facebook bildirimlerimizi kontrol ediyor, İnstagram ’da yeni fotoğraflarımızı paylaşıyor ve e-posta hesaplarımızı kontrol etmeden günümüzü tamamlamıyoruz.

Sosyal Medya Artık Firmaların Takibi Altında

Son yıllarda daha sık görülen uygulamalardan biri de firmaların özellikle de dünyaca tanınan uluslararası markaların, özel yazılımlar yoluyla internette kendileri ve ürünleri haklarında neler konuşulduğunu düzenli olarak takip etmesi. Sosyal medyada kendileri ve ürünleri hakkında konuşulanları veya haksız olarak çıkarılan söylentileri mümkün olduğunca erken tespit ederek gerekli önlemleri almak, bu kuruluşları milyonlarca dolarlık ve kalıcı imaj zedelenmesinden koruyor. Yapılan araştırmalara göre sosyal medyada özellikle bazı uluslararası kuruluşlar hakkında çoğunlukla rakipleri tarafından kasıtlı olarak ortaya atılan haksız iddiaların sayısı hiç de az değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.